Değişen yaşam şartlarıyla beraber hayatlarımıza bir çok yenilik girmeye başladı. Gelişen ekonomik ve kültürel etkinlikler farklılaşmaya değişmeye uğradı. Bu değişimlerden dolayı hayatımıza giren günlük kiralık daireler bir çoğumuz için büyük kolaylık oldu. Bir çoğumuz içinde büyük bir kazanç kapısı oldu. Günlük veya saatlik isteğe bağlı kiralanabilen bu daireler hayatlarımıza büyük kolaylık sağlıyor. Uçak saatini beklerken, anlık şehir değişimleri gibi kısa süreli yerleşim sağlanmak istenen bu zamanlarda konforlu ve keyifli zaman geçirmek adına çok başarılıdır.
Gelişen yaşam şartlarından dolayı hayatımızdaki bir çok şeyin fiyatlarındada değişiklikler meydana gelmeye başlandı. Konaklama için kullanılan otellerin fiyatlarında değişimler oldu. Kısa süreli kullanımlarda bütçeyi aşan fiyatlar oluşmaya başladı ve insan bu yüzden günlük kiralık dairelere yöneldiler. Otellerden farklı olarak insanları boğmayan bir alan imkanı sunan günlük kiralık daireler hem fiyat hemde konfor bakımından otelleden daha çok tercih ediliyor. Giriş çıkış saatlerini kendinizin belirlediği bir yerde zaman geçirmek mi yoksa başkalarının belirlemiş olduğu saatlerde mi zaman geçirmek istersiniz? Karar sizin.
Günlük kiralık daireler hakkında henüz bir yasa çıkarılmadı. Bu insanlara günlük kiralık dairelerin güvensiz mi acaba olduğunu düşündürtüyor. Böyle bir şey mümkün değil. Her günlük kiralık daireyle ilgilenen sorumlular vardır. Temizlikçi güvenlik daire sorumlusu gibi bir çok insanın ilgilendiği bu daireler güvensiz değillerdir. Giriş ve çıkış yapan insanlar kayıt altına alınır. Bir sorumlu tarafından kontrol edilir.

Nüfus hizmetlerini yürütmek için Osmanlı döneminde 1884’te “Nüfusu Umumiye Müdüriyeti” kuruldu.Daha sonra 1889’da “Sicilli Nüfus Ahali İdare-i Umumiyesi” adı verilen bu kurum tarafından Osmanlı’nın ilk nüfus cüzdanı “Devlet-i Aliyye-i Osmaniyye Tezkiresi” dağıtıldı. Bu sayede insalar kayıt altında tutularak güvenlik ve nüfus elde tutulmay başlandı diyebiliriz. 1889 dan beri kimlikler sayesinden bir çok işimizi kolayca yapabiliyoruz. Bir çok şeyi kimlikler sayesinde kayıt altında tutabiliyoruz. Bu yüzdendir ki günlük kiralık daireler girişlerde kimlik istenir. Alınan veriler karakol ile paylaşılır. Bu sayede dairelerin güvenlikleri sağlanmış olur. Buda kafanızdaki acaba günlük kiralık daireler güvenilir mi? Sorusunuza yanıt sayılabilir. Giriş ve çıkışları kontrol etmek yasal bir zorunluluktur. Görevlilerin sizden kimlik istemesi aslında sizin iyiliğiniz ve güvenliğiniz içindir. Unutmayın ki alınan kişisel bilgileriniz sadece resmi kurumlar ile paylaşılmaktadır. Kişisel bilgilerin korunmasına özen gösterilir ve kimlik bilgileriniz kimseyle paylaşılmaz.